Pazar Açığız

14:30-19:30

House

Instagram

0

Bebek Odası İçin Tavsiyeler


Bebek Odası İçin Tavsiyeler

 

Bebek odalarının dekorasyonu son derece kolay gibi görünse de aslında birçok detay barındıran bir süreci kapsamaktadır. Mobilya seçimi, duvarların rengi, nasıl bir halının tercih edilmesi gerektiği, aydınlatmanın nasıl olacağı, seçilecek olan bebek odası takımları ve tekstil ürünleri olmak üzere birçok önemli detay bulunmaktadır. Bebek odası için tavsiyeler istiyor ve bu konuda yardıma ihtiyacınız var ise sizlere bazı önemli ipuçları ile yardımcı olmak istiyoruz. Her biri birbirinden önemli bu tavsiyeler ile bebeğinizin odasında harikalar yaratabilirsiniz.

İlk kez anne veya baba oluyorsunuz doğal olarak üzerinizde bazı acemiliklerin olması son derece normaldir. Genel olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği ve bebek odası için tavsiyeler sizin için çok önemli ise doğru adreste olduğunuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Öncelikle sabırsız davranmanızı ve bebeğinizin odasını dizayn ederken biraz sakin olmanıza tavsiye ederiz. Birçok ebeveyn adayı bu konuda sakin davranmadığı ve kontrolü sağlayamadığı için fazladan birçok gereksiz eşya almaktadır. Bizim tavsiyemiz bunun yerine bebeğiniz için gerekli ve önemli olan az eşyayı daha kaliteli bir şekilde almanızdır. Firma olarak zaten istediğiniz bebek odası eşyasını size en kaliteli şekilde temin etmekteyiz.

Bebek Odası İçin Tavsiyeler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asıl konumuz olan bebek odası için tavsiyeler konusuna geri dönecek olursak. Öncelikle asıl odaklanılması gereken konu her zaman görselden önce sağlık olmalıdır. Hem fiziksel hem psikolojik sağlığı üzerine düşünülmeli ve seçimler yaparken bunlara dikkat edilmelidir. Bunun dışında genel olarak bebek odası konusunda dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle odada kullanılan malzemeler sağlıklı ve temizlik açısından kolay temizlenebilen ürünler olmalıdır. Örneğin yer döşemesi kesinlikle parke olmalı ve duvar boyası veya kaplaması kesinlikle sağlığa zararlı kimyasallar içermemelidir.
  • Çok fazla bilinen bir şey olmasa da, bebeğinizin karyolası için seçeceğiniz metal, bebeğinizin uykusu üzerinde son derece olumsuz etkileri olan bir malzemedir. Metal yerini mutlaka ahşap ürünler tercih edilmelidir.
  • Bebeğinizin odası mutlaka evinizin Kuzey cephesinde yer almalı ve içerisinde pencere bulunduran bir oda olmalıdır.
  • Aydınlatma konusunda ise tercihiniz mutlaka beyaz ışık olmalı ve bebeğin dikkatini dağıtmayacak büyüklükte olmalıdır.

 

 

 

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir