Pazar Açığız

14:30-19:30

House

Instagram

0

Bebek Odası Aydınlatma


Bebek Odası Aydınlatma

Aydınlatma dekorasyonun en önemli unsurlarından biri olmaktadır. Kişilerin uyku düzeni ve genel olarak ruh halleri üzerinde vakit geçirdikleri odanın aydınlatma düzeni son derece etkilidir. Bu durum bebek odaları içinde geçerli olan bir durumdur. Hatta birçok açıdan aydınlatma bebek odası dekorasyonunda çok daha önemli bir yere sahiptir. Bebek odası aydınlatma seçiminde bizleri kısıtlayan bazı durumlar bulunmaktadır. Söz konusu aydınlatma olduğunda insanlara sunulan oldukça çeşitli ve şık seçenekler olsa da, ne yazık ki bebeğinizin odasında bu olanaklardan faydalanmak her zaman mümkün değildir. Çünkü Bebeğinizin odası için aydınlatma seçerken dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bebek odası aydınlatma seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekildedir;

  • Öncelikle sarkıt lambalardan ve avizelerden kaçınmanız gerekmektedir. Olası bir deprem durumunda bu tarz lambalar oldukça tehlikeli olabilmektedir.
  • Seçtiğiniz lambanın nasıl göründüğünden ziyade Işık kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Yanlış ışık seçimi bebeğinizin rahatsız olmasına ve uyku düzeninin bozulmasına neden olabilir.
  • Doğru ışık seçiminden sonra dikkat edilmesi gereken, bir başka önemli konu lambanın konumudur. Lamba bebeğinize direkt temas etmemelidir.
  • Aydınlatma konusunda dikkat edilmesi gereken bir başka önemli konu lambanın açma kapama düğmesinin oda içerisindeki konumudur. Bebeğinizin yetişebileceği yükseklikte olmamalıdır. Aksi halde bebeğinizin sağlığı açısından tehlikeli durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Bebek Odası Aydınlatma Fikirleri

Bebeğinizin odasında doğru ve aynı zamanda farklı aydınlatma seçenekleri istiyorsanız klasik olanın dışına çıkmanız gerekmektedir. Bebek odası aydınlatma seçenekleri arasında oldukça farklı ve orijinal aydınlatma fikirleri bulunmaktadır. Şöyle ki;

  • Aydınlatma konusunda üretilen farklı avize ve figürlü lambaları tercih edebilir ve bebeğinizin odasında farklı bir hava yaratabilirsiniz. Özellikle hayvan figürlü olarak üretilen lambalar bebeğinizin çok hoşuna gidecektir.
  • Bebeğinizin odasının duvarlarına ve tavanına farklı sticker aydınlatmalar tercih edebilirsiniz. Bu konuda dikkat etmeniz gereken seçtiğiniz sticker ve ışıklandırmaların bebeğinizin dikkatini çok fazla dağıtacak boyutta olmamasıdır.
  • Bebeğinizin daha doğduğu ilk andan itibaren yaratıcılığın gelişmesi tercih edebileceğiniz doğa ile özdeşleşen avize modelleri bulunmaktadır.

Bebeğinizin odası için ihtiyaç duyduğunuz tüm aydınlatma seçeneklerine firmamız aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Yüzlerce çeşit aydınlatma seçeneklerimiz ile firmamızda sizleri beklemekteyiz.

 

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir