Pazar Açığız

14:30-19:30

House

Instagram

0

Bebek Odaları


Bebek Odaları

Bebeklerinizin doğduğu andan itibaren kendi yaşam alanı olacak olan odaları son derece önemlidir. Ona sahip olacağınızı öğrendiğiniz daha ilk andan ona güzel bir oda yaratma isteğinin uyandığını biliyoruz. Konu bebekler olunca özellikle anne ve babaların fazla heyecanlanarak sabırsız davranması ve bunun sonucunda da oda dekorasyonu konusunda bazı hatalara düştüğünü de görüyoruz. Böyle hatalara düşülmemesi ve dikkatli olunması için bazı önerilerimiz olmaktadır. Bebek odaları konusunda dikkatli olunması gereken konular şöyle olmaktadır.

  • Öncelikle bebeğinizin odası için temin ettiğiniz mobilya ve tekstil ürünlerinin insan sağlığına zararı olmayan ürünler tercih edilmelidir.
  • Mobilya seçimi konusunda ayrıca özellikle sivri köşelere sahip mobilyalar olmamalı ve mobilyalar sabitlenmelidir.
  • Bebeğinizin hem minicik kalmayacağının bilinci ile ona mutlaka odasında oyun alanları ve yaratıcılığını geliştirebileceği fırsatlar yaratın.
  • Odanın renk seçimi konusunda onu rahatsız ve huzursuz edecek seçimler yapılmamalıdır.

Bebek odaları ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz her türlü ürüne bizlere ulaşarak sahip olabilirsiniz. İstediğiniz her türlü ürünün kısa sürede elinize ulaşmasını ve kurulumunu sağlıyoruz. Sizlere hiç yorulmadan yalnızca seçim yapma işlemi kalacaktır. Bebeğinizin cinsiyetine uygun olarak farklı renk ve desen seçenekleri ile yüzlerce alternatif sunuyoruz.

Bebek Odaları İle İlgili Yaratıcı Fikirler

Dekorasyon konusunda genel olarak insanların sınırsız seçenekleri vardır. Ancak söz konusu bebek odaları olunca bazı sınırların olması gerekmektedir. Bu sınırların yanında bir de daha eğlenceli ve daha yaratıcı düşünülmelidir. Bu konuda yani bebeğinizin odasının dekorasyonu konusunda yapabileceğiniz şeyler şu şekildedir;

  • Bebeğinizin karyolası üzerine yapacağınız bazı renkli dokunuşlar ile hem odanın genel havasını değiştirebilir hem de bebeğiniz için tatlı bir hareket katabilirsiniz.
  • Bebeğinizin odasına ekleyeceğiniz kuş kafesi gibi hem şirin hem de güzel dekoratif ürünler ile yine odanın çok tatlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Üzerine öğretici panolar ve figürler eklemek için büyük mandal ve ipler ekleyebilirsiniz. Bu duvarların hem daha güzel görünmesini hem de bebeğiniz için eğitici bir duvar aksesuarı olacaktır.
  • Bebeğinize bol bol masal ve kitap okumanız için odaya güvenli kitaplık ekleyebilir ve bebeğinizin doğduğu andan itibaren kitaplar ile iç içe büyümesini sağlayabilirsiniz.

 

Leave a comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir